“Svaki ozbiljni problem zahtjeva ozbiljnu bazu podataka. Ni jedna vlada do sada nije uspjela uspostaviti regulatorni sustav koji odgovara izazovima digitalnog doba…
Prenapuhani javni sektor, korupcija u svim segmentima društva, i slučaj Uljanik kao simbol bivše propale države su jasni dokaz da su nam državne ustanove do sada vodili umreženi kadrovi iz jugokomunističke duboke države. (…)
Umjesto da smo se nakon Domovinskog rata, kao u Čileu 1973. riješili komunističkih kadrova, amnestirali smo ideologiju koja je dovela Hrvatsku do katastrofe. Čile je danas najuspješnija država u Južnoj Americi, a socijalistička Venezuela je paravan propalom eksperimentu zvani SFRJ.” – poručio je saborski zastupnik Neovisnih za Hrvatsku, general Željko Glasnović.
Objava Željka Glasnovića u nastavku…
Politika, Umijeće Određivanje Prioriteta
Svaki ozbiljni problem zahtjeva ozbiljnu bazu podataka. Ni jedna vlada do sada nije uspjela uspostaviti regulatorni sustav koji odgovara izazovima digitalnog doba. Bez automatske razmjene podataka, elektronskih uplata itd nemoguće je napraviti učinkovitu reformu javnog sektora. Kasnimo s jednostavnim rješenjima kao npr. ustroj specijalne postrojbe MUP-a za porezni kriminal i anti-korupcijskog vijeća na državnoj razini. Niti jedna organizacija ne može funkcionirati bez sigurnosnih provjera kadrova i ocjenjivanja pojedinaca.
Izrada državnog proračuna također podrazumijeva određivanje prioriteta. Izvandomovinska Hrvatska, kao najveći poslovni faktor u Državi se već desetljećima namjerno ignorira. Do dan danas još nije izrađen novi zakon o državljanstvu.
Vođenje države je preozbiljan posao da se ostavi balkanskim bleferima, pornopesimistima, kvazidemografima, i intelektualnim kastratima. Tu nema mjesta za improvizaciju. Krizno planiranje obuhvaća mehanizme koji se automatski aktiviraju u slučaju unutarnjih ili vanjskih prijetnji.
Prenapuhani javni sektor, korupcija u svim segmentima društva, i slučaj Uljanik kao simbol bivše propale države su jasni dokaz da su nam državne ustanove do sada vodili umreženi kadrovi iz jugokomunističke duboke države. U svima njima čuči korumpirani mali aparatčik ili još gore – moralna nakaza kao sovjetski kvaziagronom Trofim Denisovich Lysenko.
Umjesto da smo se nakon Domovinskog rata, kao u Čileu 1973. riješili komunističkih kadrova, amnestirali smo ideologiju koja je dovela Hrvatsku do katastrofe. Čile je danas najuspješnija država u Južnoj Americi, a socijalistička Venezuela je paravan propalom eksperimentu zvani SFRJ.”
G.S.