AJAX - JUVENTUS 1:1 (Neres 46' / Ronaldo 45')...

Odličnu utakmicu gledali smo u Amsterdamu. Ajax i Juventus podijelili su bodove nakon njihovog prvog četvrtfinalnog ogleda. Mladi domaći sastav je napadao, većim dijelom utakmice dominirao, ali Juve je imao na golu sjajno raspoloženog Szczesnyja. Golove su postigli Ronaldo u 45. i Neres u 46. minuti dvoboja na Johan Cruijff Areni…

AJAX – JUVENTUS 1:1 (Neres 46′ / Ronaldo 45′)

AJAX: Onana – Veltman, De Ligt, Blind, Tagliafico – Schone (od 75. Ekkelenkamp), De Jong – Ziyech, Van de Beek, Neres – Tadić

JUVENTUS: Szczesny – Joao Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro – Bentacur, Pjanić, Matuidi (od 75. Dybala) – Bernardeschi (od 90+2 Khedira), Mandžukić (od 60. Douglas Costa), Ronaldo

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Ajax i Juventus su u Amsterdamu odigrali 1-1, pa će pitanje putnika u polufinale biti razriješeno nakon uzvrata u Torinu 16. travnja.

Ajax je fantastičnim nastupom u osmini finala izbacio branitelja naslova Real Madrid, a odličnu igru ‘Kopljanici’ su pokazali i protiv Juventusa. Dominirali su cijeli susret, stvorili nekoliko lijepih prilika, no jedan trenutak nepažnje domaće obrane i genijalnost Cristiana Ronalda razlog su što Ajax nije upisao pobjedu, već je susret završio 1-1.

Ajax je tijekom susreta uputio 17 udaraca prema suparničkim vratima, a Juve samo sedam pri čemu tek jedan u okvir gola. Ajax je imao i 58 posto posjeda lopte,

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom portugalskog majstora, a izjednačio je Neres u 30. sekundi drugog poluvremena.

Ajax je daleko bolje ušao u susret i prvu veliku priliku imao je već u šestoj minuti, no Hakim Ziyech je s ruba kaznenog prostora pucao pored gola. Marokanski veznjak je zaprijetio i u 18. minuti, ovoga puta njegov je udarac u korner odbio Wojiciech Szczesny. U 25. minuti je fantastičnu priliku je imao Van de Beek, ali je i on pucao pored gola.

Prvu priliku gosti su imali u 37. minuti kada je Ronaldo spustio glavom do Bernardeschija koji puca pored gola. U posljednjim trenucima prvog dijela, u kojem je Ajax dominirao, poveli su gosti. Juve je izveo brzu kontru. Cancelo je ubacio s desne strane, Ronaldo zabio glavom.

Ajax je izjednačio već nakon 30 sekundi nastavka, a velike zasluge za gol domaćina idu Cancelu koji je izgubio loptu na centru što je Ajaxu otvorilo kontru koju je pogotkom okrunio Neres.

Bivši napadač hrvatske reprezentacije Mario Mandžukić započeo je utakmicu kao kapetan Juventusa, a igrao je do 60. minute kada ga je zamijenio Douglas Costa.

U 13 dosadašnjih međusobnih susreta Ajax je slavio samo dva puta, a posljednji put Ajax je bio bolji u finalu Kupa prvaka davne 1973. godine.

Soccer Football - Champions League Quarter Final First Leg - Ajax Amsterdam v Juventus - Johan Cruijff Arena, Amsterdam, Netherlands - April 10, 2019 Juventus' Cristiano Ronaldo scores their first goal REUTERS/Wolfgang Rattay

AJAX: Onana – Veltman, Blind, De Ligt, Tagliafico – Schöne, De Jong – Van de Beek, Ziyech, Neres – TadićJUVENTUS: Szczesny – Cancelo, Rugani, Bonucci, A. Sandro – Matuidi, Bentancur, Pjanić – Ronaldo, Bernardeschi, Mandžukić